۱۳۹۹/۰۴/۲۸

دومین کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز حول محور آسیب های اجتماعی، تشکیل جلسه داد

دومین کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز حول محور آسیب های اجتماعی، تشکیل جلسه داد.
 ریاست این کارگروه که با تصویب هیئت وزیران در فرمانداری شیراز تشکیل شده است را جمشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و دبیری آن را یوسف آفرینی مدیر آسیب های اجتماعی شیراز بر عهده دارند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، کارگروه اجتماعی به دبیری سازمان بهزیستی، کارگروه فرهنگی به دبیری معاونت فرهنگی شهرداری، کارگروه سلامت به دبیری دانشگاه علوم پزشکی و کارگروه زنان و خانواده به دبیری امور زنان و خانواده فرمانداری شیراز، چهار گروه فرعی ذیل کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده فرمانداری می باشند که با تشکیل جلسات متعدد و پیگیری مستمر مسائل و اولویت‌های حوزه فعالیت خود،  دستاوردها و یافته‌های خود را به کارگروه اصلی که با حضور فرماندار شیراز به صورت ماهیانه تشکیل جلسه خواهد داد ارائه می کنند.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، جمشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در حاشیه نشست دوم، هدف از شکل‌گیری کارگروه را خرد جمعی در راستای شناخت هر چه بیشتر آسیب های اجتماعی مبتلا به جامعه برشمرد و افزود فرمانداری شیراز با ایجاد ارتباط موثر و تسهیل تعاملات بین بخشی دستگاههای متولی آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، تحقق اهداف کلان کارگروه که دستیابی به جامعه‌ای سالم و پویا می باشد را دنبال می‌کند. 
جمشیدی وظیفه اصلی این کارگروه را شناسایی و اولویت بندی آسیب های اجتماعی متناسب با نیاز جامعه برشمرد و افزود در شرایطی که با بحران کرونا مواجه هستیم تامین سلامت جسمی و روانی جامعه در اولویت می باشد و در این راستا از سازمان نظام روانشناسی در این نشست دعوت شده تا مخاطرات روانی همچون کرونا هراسی و آسیب های پساکرونا شناسایی و راهبردهای حمایتی جهت مقابله با این آسیب ها پیشنهاد گردد.  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز به تنوع خدمات آموزشی این مرکز اشاره و خاطرنشان کرد سازمان نظام روانشناسی شیراز آمادگی دارد متناسب با نیاز دستگاه‌های اجرایی شهرستان با شرایط و تخفیفات ویژه مشاور و درمانگر معرفی نماید.

 علی عسگر جمشیدی از نقش نهاد کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت و افزود از آنجایی که رابطه معناداری بین میزان کتابخوانی با سواد اجتماعی و نرخ آسیب‌های اجتماعی وجود دارد از نهاد کتابخانه‌های عمومی انتظار می‌رود با ترویج کتابخوانی در میان اقشار کمتر برخوردار و آسیب پذیر جامعه، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام بردارد.
 معاوت سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز، همچنین به جایگاه اثرگذار بهزیستی در این زمینه اشاره کرد و افزود: مقرر شده است سازمان بهزیستی شیراز با توجه به وظیفه ذاتی خود نسبت به شناسایی و اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی اقدام و گزارش مبسوطی را به فرمانداری شیراز ارائه نماید. تا کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری شیراز با بهره گیری از آمار و پژوهش‌های ارائه شده، چشم انداز کوتاه‌مدت و بلندمدت خود را تنظیم خواهد کرد.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78398
تعداد بازدیدها : ۱۰۷۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */