۱۳۹۹/۰۴/۲۶

برگزاری دومین جلسه رسیدگی به مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان شیراز با حضور نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، به دنبال شکل گیری کمیته توسعه روستایی در سال گذشته، دومین جلسه رسیدگی به مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان شیراز با حضور نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل استان در فرمانداری شیراز برگزار شد.
محمد رضا امیری در این نشست از تشکیل دبیرخانه دائمی کمیته توسعه روستایی در فرمانداری شیراز خبر داد و افزود؛ تمامی مصوبات نشست پیشین توسط این دبیرخانه به جد پیگیری و نشست های تخصصی تری برای هر یک از مصوبات انجام گرفته و بحمدالله به نتایج خوبی دست یافته ایم.
امیری ضمن اشاره به بازدید خود و مدیران از برخی از روستاهای بخش ارژن طی ۲ روز گذشته، از پیگیری های مخابرات و آبفای شیراز در روستاهای نیازمند خبر داد و افزود؛ طی جلسات کارشناسی با آبفای شیراز و بازدیدهای میدانی، برنامه کوتاه مدت رفع مشکل کمبود آب شرب مناطق روستایی از طریق مخزن و خطوط قابل دسترسی تدوین و در حال اجراست.
فرماندار شیراز همچنین از نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار فروش انشعاب آب و استقرار نماینده آبفا در هر یک از دهستانهای بخشهای مرکزی و ارژن خبر داد.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز، ضمن تاکید بر ضرورت هم افزایی حوزه‌های مختلف، ابراز امیدواری کرد: با تشکیل مستمر کمیته ی توسعه روستایی، مشکلات روستاها احصاء، اولیت بندی و با حضور مدیران و نمایندگان محترم بررسی و مواردی که در شهرستان و استان قابل حل است انجام و مواردی که نیاز به تامین اعتبار کلان و پیگیری از مرکز دارند توسط نمایندگان مجلس پیگیری خواهد شد.
در این نشست، گزارش آخرین اقدامات صورت گرفته در زمینه بازنگری و اصلاح طرح هادی ۴۰ روستای شهرستان شیراز و آغاز مطالعات ۱۸ روستا با بهره گیری از تکنولوژی پهبادی توسط بنیاد مسکن تشریح و مقرر شد فرمانداری شیراز به طور همزمان پیشنهاد الحاق تعدادی از روستاهای متصل به شهر را به استانداری ارائه و پیگیری نماید.
گزارش بازدید های میدانی در راستای رفع مشکل روشنایی و افت ولتاژ در مناطق روستایی، توسط شرکت برق منطقه‌ای از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود که مقرر شد مشکل های موردی روشنایی معابر نیز ظرف مدت یک ماه آینده مرتفع شود.
در جمع بندی این نشست ۴ ساعته مقرر شد فرمانداری راساً بر تعاملات بین بخشی دستگاهها و تخصیص اعتبارات شهرستان در راستای اجرای تمام و کمال مصوبات تا حل مشکلات روستایی نظارت نماید و نمایندگان مردم شریف شیراز در مجلس شورای اسلامی، مباحث اصلاح و بازنگری قوانین مرتبط با حل مشکلات روستایی و نیز پیگیری اعتبارات کلان در سطح ملی را دنبال نمایند.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78395
تعداد بازدیدها : ۱۲۱۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */