۱۳۹۹/۰۴/۲۰

موافقت با تغییر کاربری اراضی آموزشی بدون مجوز شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز ممنوع شد.

امیری، رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز بر بازنگری کاربری های اراضی آموزشی با توجه به نرخ رشد جمعیتی و نیاز منطقه‌ای تاکید و افزود به زودی کمیته‌ای متشکل از نمایندگان فرمانداری، مسکن و شهرسازی، شهرداری، شورای اسلامی شهر و آموزش و پرورش با هدف تعیین تکلیف اراضی با کاربری آموزشی و نیز نیاز سنجی فضاهای آموزشی با توجه به نرخ جمعیتی شهر تشکیل و بر حفظ و اختصاص و تملک کاربری های آموزشی نظارت خواهد نمود.
فرماندار شیراز همچنین هرگونه موافقت اداره آموزش و پرورش با تغییر کاربری فضاهای آموزشی را منوط به بررسی و تعیین تکلیف در این کمیته و تصویب در شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز دانست.
محمدرضا امیری ضمن اشاره به ماده ۱۶ قانون شورای آموزش و پرورش افزود؛ با توجه به اعلام آمادگی خیر مدرسه ساز جهت احداث فضای آموزشی در شهرک آرین، شهرداری شیراز زمین مناسب ایجاد مدرسه در شهرک آرین را مشخص و به آموزش و پرورش واگذار نماید.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز ضمن یادآوری اینکه شهرداری بعنوان امانتدار از طرف دولت باید عوارض ۵درصد را دریافت و به آموزش و پرورش پرداخت نماید، بر ضرورت نصب دستگاه پوز در تمامی شهرداریهای شیراز به منظور پرداخت سهم ۵ درصد عوارض آموزش و پرورش تاکید و از معاونت مالی و اداری شهرداری شیراز خواست تا گزارش تحقق این مصوبه را در نشست بعدی شورا ارائه نماید.

فرماندار شیراز در ادامه از تمدید مجوز مدارس هیئت امنایی ناحیه ۳ و ۴ آموزش و پرورش شهرستان شیراز خبر داد و افزود با شرط رعایت آخرین قوانین و شیوه نامه های اجرایی اداره مدارس هیئت امنایی و نیز در نظر گرفتن سهمیه دانش آموزان نیازمند و فراهم نمودن امکان ادامه تحصیل برای دانش آموزان کم بضاعت، مجوز فعالیت این گونه مدارس به مدت یک سال دیگر تمدید خواهد شد.

امیری در پایان این نشست از صدور و تمدید مجوز اداره چند مدرسه به صورت هیات امنایی از جمله دبیرستان های امین، هاشمی رفسنجانی، زینب کبری (س) و راضیه در آموزش و پرورش ناحیه ۴ خبر داد.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78317
تعداد بازدیدها : ۷۷۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */