۱۳۹۹/۰۴/۱۴

تاکید فرماندار شیراز بر توسعه فصاهای کتابخانه ای شهرستان

نخستین نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز در سال جاری به ریاست محمدرضا امیری فرماندار شیراز  و با حضو مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و اعضای انجمن برگزار شد.
فرماندار شهرستان شیراز در این جلسه با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه کتابخانه های عمومی شهر شیراز از سال گذشته آغاز شده است، عنوان کرد: پروژه بهسازی کتابخانه دستغیب، به سرانجام رسیدن کتابخانه صدرا و پیگیری های زمین کتابخانه مرکزی شیراز از جمله اقدامات صورت گرفته است اما تا رسیدن به شرایط مطلوب هنوز راه درازی در پیش است که نیازمند تمرکز بیش از پیش در حوزه توسعه فضای کتابخانه ای در شیراز می باشد.
محمدرضا امیری با اشاره به انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران افزود: بحث های سخت افزاری حوزه کتاب و تامین امکانات و تجهیزات کتابخانه ها در کنار توجه به بحث فرهنگی و ترویجی کتاب و کتابخوانی می بایست به طور جدی دنبال گردد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز از اجرای چند پروژه کتابخانه ای در شهرستان شیراز خبرداد و افزود: موضوع اساسی و  هدف از برگزاری تمامی این جلسات و برنامه ها، ارتقای فرهنگ کتاب، مانوس شدن مردم با مقوله کتاب وکتابخوانی است.
فرماندار شیراز ضمن تاکید بر مسئولیت اجتماعی انجمن کتابخانه های عمومی در برابر جامعه خاطرنشان کرد: اعضای انجمن مباحث کتابخانه ها را با حساسیت دنبال و مطالبه گری کرده و مشکلات موجود در مسیر راه اندازی کتابخانه ها در شهرستان شیراز را پیگیری و اعلام کنند.
محمدرضا امیری ضمن گلایه از عدم اجرای مصوبه نشست پیشین در خصوص واگذاری ساختمان ارشاد در شهرهای داریون و خان زنیان برای ایجاد کتابخانه، اظهار داشت: در شرایطی که بخش های داریون و خان زنیان از خدمات کتابخانه ای محروم هستند، ساختمان های دولتی همچنان بلااستفاده مانده است.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز از رفع مشکل کتابخانه روستای قلات و تجهیز و افتتاح آن در آینده‌ نزدیک خبر داد‌ و تاکید کرد که پروژه های روستاهای کفترک و تفیهان نیز در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.
فرماندار شهرستان شیراز بر‌ پرداخت سهم کتابخانه ها از سوی شهرداری شیراز تاکید و خاطر نشان کرد: مشکل اعتبارات کتابخانه ها و شهرداری باید یک بار برای همیشه به نتیجه برسد و در شرایطی که شهرداری ها متولی فرهنگ شهر هستند نباید به خاطر عدم تعاملات بین بخشی، کتابخانه ها و مردم شیراز متضرر شوند.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78282
تعداد بازدیدها : ۷۱۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */