۱۳۹۹/۰۴/۱۳

شهر صدرا نیازمند پروژه ارزیابی تاثیرات اجتماعی، فرهنگی (اتاف) می باشد.

مشکلات مسیر خروجی تصفیه خانه صدرا به سمت شهرک جوادیه در کارگروه سلامت فرمانداری شهرستان شیراز بررسی شد.

سارا همت مشاور فرماندار و رئیس امور زنان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز در نشست کارگروه تخصصی سلامت که ذیل کارگروه اصلی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری شیراز و با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی، محیط زیست، شبکه های بهداشت والفجر و انقلاب و شرکت آب و فاضلاب در محل فرمانداری شیراز تشکیل شد به بررسی مشکلات مسیر خروجی تصفیه خانه صدرا به سمت شهرک جوادیه پرداخت.

همت با اشاره به اثرات زیست محیطی و اجتماعی ناشی از تصفیه‌خانه صدرا اظهار داشت؛ شهر صدرا نیازمند پروژه ارزیابی تاثیرات اجتماعی، فرهنگی (اتاف) می باشد.
وی افزود جامعه شهری می بایست به سمتی حرکت کند که سیاست ها، طرح ها و برنامه های شهری تنها در صورتی به مرحله اجرایی و عملیاتی وارد شوند که تمامی پیامدهای آن به صورت فراگیر و با اعداد و ارقام برآورد شده و برای همه آنها راهکار ارائه شده باشد.
مشاور فرماندار و رئیس امور زنان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز هدف از طرح (اتاف) را بالا بردن سطح کیفیت زندگی شهروندان و مشارکت مردم در سیاست های شهری برشمرد و خاطرنشان کرد؛ ما بایستی پیامدهای فرهنگی هر تصمیم و طرحی را بپذیریم و فرهنگ باید به موضوعی عام تبدیل شود.
همت بار دیگر پیشنهاد مشخص کارگروه تخصصی سلامت را اجرای طرح (اتاف) برای فاضلاب شهر صدرا عنوان کرد و افزود این طرح به زودی در سطح شهرستان مطرح و اجرا خواهد شد.
رئیس امور زنان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز در ادامه به موضوع کشت محصولات گواهی شده و فراهم نمودن زمینه مناسب برای پیشگیری از آبیاری با فاضلاب خام پرداخت و تاکید کرد برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه بسته ها و سرفصل های آموزشی در زمینه استفاده از سموم و کودهای مناسب جهت استفاده تولیدکنندگان محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای در تامین سلا‌مت جامعه شهری برخوردار می باشد. در این نشست نمایندگان جهاد کشاورزی، محیط زیست، شبکه های بهداشت والفجر و انقلاب و شرکت آب و فاضلاب به ارائه گزارش اقدامات انجام شده در زمینه آموزش تولید کنندگان محصولات کشاورزی پرداختند.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78260
بازدید : ۱۳۰۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است