۱۳۹۹/۰۴/۱۰

خدمات دولت از طریق بهزیستی در رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی درخور تقدیر است


امیری فرماندار شیراز در حاشیه بازدید سرزده از اداره بهزیستی شهرستان و مجتمع خدمات حمایتی، بر رعایت نظم و انضباط اداری و ساماندهی بهینه امور تاکید و هدف از این بازدیدها را نظارت بر عملکرد ادارات و ارائه خدمات مطلوب به مردم عنوان کرد و افزود؛ البته پرداختن به ماموریت‌های ذاتی بهزیستی به ویژه در این مقطع زمانی از مهمترین اولویتهای این نظارت است.
وی در ادامه گفت؛ گرچه با انباشت انبوهی از مشکلات اجتماعی از موضوعات متنوع و در سالهای مختلف مواجه هستیم که در شرایط فعلی کشور نیز تشدیدشده اند، اما اقدامات و خدمات گسترده دولت در رسیدگی به این آسیب‌ها هم در خور تقدیر بوده که از آن جمله خدمات ارزشمند بهزیستی نظیر اورژانس اجتماعی را می توان نام برد.
فرماندار شیراز در بازدید از مراکز اورژانس اجتماعی ۱۲۳ و مشاوره آنلاین ۱۴۸۰ بر رعایت ارگونومی محیط کار به ویژه در مراکز فوق تاکید و افزود: بهبود فضای کار در راستای کاهش استرس حرفه‌ای، لازمه افزایش رضایت شغلی کارکنان و انگیزش آنان بوده و می تواند موجب افزایش بهره وری، و ارائه خدمات مطلوب تر به اقشار آسیب پذیر شود.
فرماندار شیراز اورژانس اجتماعی یا مرکز ۱۲۳ را که متولی مداخلات خانوادگی و اجتماعی از قبیل کودک آزاری، معلول آزاری و .... می باشد را در شرایط کنونی جامعه و آسیب‌های اجتماعی ناشی از شرایط خاص کشور و به ویژه استرس های ناشی از بیماری کرونا یک ضرورت برشمرد و از زحمات مشاورین این مجموعه در دریافت صبورانه مراجعات و ارجاع موارد به متخصصین و پیگیری دلسوزانه تا حصول نتیجه مطلوب قدردانی کرد.
فرماندار شیراز بکارگیری مشاورین عالی تحصیل کرده در مرکز مشاوره آنلاین و تلفنی ۱۴۸۰ را یکی از اقدامات ارزشمند بهزیستی شیراز برشمرده و افزود خدمات مشاوره‌ای این مرکز مانند مسکنی برای التیام مشکلات خانواده‌ها و هدایت متقاضیان در مسیر درست و نتیجه بخش عمل می کند.
امیری ضمن اشاره به فشارهای روحی که بر مشاورین مراکز ۱۲۳ و ۱۴۸۰ به دلیل نوع شغل تحمیل می‌شود، بر ضرورت توجه به محیط آرامش بخش کار برای کارکنان این مراکز تاکید کرد.
فرماندار شیراز در پایان ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بهزیستی شهرستان شیراز از جمله بخش‌های اداری، سامانه کاهش طلاق و مرکز ساخت پروتز، کفش و دست مصنوعی اظهار داشت؛ یکی از مشکلاتی که در انجام ماموریتهای بهزیستی با آن روبرو هستیم وجود برخی ناهماهنگی های بین بخشی، به ویژه دستگاه‌های متولی امور اجتماعی است که انشالله این موضوع را در فرمانداری پیگیری می کنیم.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78227
بازدید : ۱۱۶۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است