۱۳۹۹/۰۴/۰۸

تاکید فرماندار شیراز بر پرداخت به موقع بهای گندم کشاورزان

فرماندار شیراز ضمن تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم در راستای پیشگیری از قاچاق محصولات به خارج از کشور، قاچاق را پدیده ای مذموم برشمرد که در همه دنیا موجب آسیب‌های بزرگی به ثروت ملی و بازار کار می شود.

محمد رضا امیری ضمن تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم در راستای پیشگیری از قاچاق محصولات به خارج از کشور، قاچاق را پدیده ای مذموم برشمرد که در همه دنیا موجب آسیب‌های بزرگی به ثروت ملی و بازار کار می شود. 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، جلسه مشترک کمیته ساماندهی و پایش اطلاعات انبارها و کمیسیون پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شیراز تشکیل شد. 
 
او با یادآوری ۱۲ تیرماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا اظهار کرد : لازم است برای توسعه فرهنگ مبارزه با قاچاق و به منظور حمایت از کالای تولید داخل این ایام و مناسبت را پررنگ برگزار و بیش از پیش به مبارزه با قاچاق کالا و ارز همت گماشت. 
 
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق شهرستان شیراز با اشاره به نامگذاری سال جهش تولید و ضرورت همگامی همه دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این شعار، جلوگیری از قاچاق کالا را یکی از لازمه های اصلی رسیدن به این هدف برشمرد و افزود: تحقق جهش تولید نیازمند سیاست های متمرکز و یکپارچه ایست که از یک سو از ورود کالا در مبادی ورودی جلوگیری نموده و از سوی دیگر با ارتقای کیفی محصولات داخلی زمینه استفاده ی خود خواسته مردم از تولیدات داخل را فراهم سازد. 
 
امیری ایجاد فضای رقابتی در استفاده از کالای داخلی را منوط به افزایش کیفیت تولیدات برشمرد و بیان کرد : لازم است سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف ضمن نظارت بر عملکرد عرضه کنندگان عمده، اجرای طرح شناسه دار کردن کالاهای خانگی را بر اساس ضوابط و موازین و مقررات مربوطه پیگیری کنند.
 
فرماندار شهرستان شیراز هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های از جمله سازمان صمت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی و راهداری را لازمه مبارزه با قاچاق، بویژه نظارت و کنترل مسیرهای خروجی جهت جلوگیری از قاچاق گندم عنوان کرد. 
 
او همچنین از جهاد کشاورزی خواست تا در اسرع وقت نسبت به تامین کمباین مورد نیاز کشاورزان جهت برداشت به موقع محصولات اقدام و ضمن ایجاد ساز و کارهای مناسب جهت جلوگیری از آتش سوزی مراتع و مزارع پس از جمع‌آوری محصولات کشاورزی، اقدامات صورت گرفته را به فرمانداری شیراز گزارش کنند.
 
  امیری در این نشست بر پرداخت بهای گندم کشاورزان در حداقل زمان ممکن تاکید و این اقدام را ضرورتی درراستای رضایتمندی هرچه بیشتر کشاورزان برشمرد.
 
 فرماندار شهرستان شیراز در پایان بر تشکیل جلسه‌ای به ریاست معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری و با هماهنگی اتاق اصناف در راستای ساماندهی سوخت ماشین آلات راهسازی در سطح شهرستان شیراز تاکید کرد.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78223
بازدید : ۹۸۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است