۱۳۹۹/۰۴/۰۴

فرماندار شیراز تاکیدکرد: لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در همه دستگاه‌های اجرایی شیراز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، امیری با توجه به افزایش موارد بیماری کوئید 19 در سطح استان و اهمیت موضوع پیشگیری، خواستار رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در همه دستگاه‌های اجرایی و موسسات دولتی و غیردولتی به صورت جدی و سخت گیرانه شد. وی ضمن تاکید بر لزوم اجرایی نمودن دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد پیشگیری از ویروس کرونای استان، انجام برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تشکیل کمیته های پیشگیرانه در سطح شهرستان و تعیین تیم های نظارتی را اولویت اول این ستاد برشمرد‌. رئیس ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونای شهرستان شیراز ضمن گلایه از مدیرانی که علیرغم اهمیت بسیار زیاد موضوع جلسه، شخصاً در این نشست حضور ندارند، تشکیل کمیته های نظارتی و اجرایی را به شرح زیر مورد تاکید قرار داد:
1. کمیته اطلاع رسانی و آموزش با مسئولیت سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت ارائه آموزش های لازم و اطلاع رسانی دقیق بیماری از طریق شبکه های مجازی و رسانه های مکتوب
2.کمیته اجرایی پیشگیری و کنترل بیماری کرونای شهرستان با ریاست معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز در راستای نظارت دائم بر عملکرد سایر کمیته ها
3.کمیته بهداشت شهرستان به ریاست حوزه ی عمرانی فرمانداری در راستای نظارت دائمی بر اجرای دقیق دستورالعمل ضدعفونی اماکن، گندزدایی شهر و رعایت پروتکل های بهداشتی
4. کمیته امنیتی و امور اجتماعی و فرهنگی به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با هدف مدیریت آسیب های اجتماعی حین و پساکرونا
5. کمیته پشتیبانی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت مردم با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت
6. کمیته حمل و نقل با مسئولیت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان، اداره کل فرودگاه های استان و حمل و نقل درون شهری در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی و سلامت مسافران و کنترل ورود و خروج آنها به استان به خصوص ورود و خروج مسافر از استان های دارای وضعیت قرمز
7. کمیته آموزش و پرورش در راستای نظارت و کنترل سلامت عمومی دانش آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی و رعایت پروتکل های بهداشتی و رسیدگی به مشکلات دانش آموزان با مسئولیت آموزش و پرورش و نمایندگان نواحی چهارگانه
8. تشکیل تیم ویژه بازرسی و نظارت با عضویت نماینده تام الاختیار فرمانداری، مرکز بهداشت، سازمان صمت و اتاق اصناف در راستای نظارت و برخورد قاطع با تخلفات صورت گرفته و ارجاع به مراجع قضایی در صورتی که تخلف ها به حوزه های عمومی و خصوصی و مردمی آسیب برسانند.

فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونای شهرستان شیراز استفاده از ماسک در کلیه اماکن عمومی و محیط‌ های اداری را اجبار و دستور اکید اعلام کرد و افزود تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات بهینه به مراجعین با آرامش و طیب خاطر وظیفه تمام کارکنان ادارات بوده و رعایت الزامات و پروتکل‌های بهداشتی به معنی عدم ارائه خدمات به شهروندان نخواهد بود و کلیه کارکنان دولت در کلیه بخشهای اداری موظف به حضور در محل کار و ارائه خدمات به مردم شریف شیراز می باشند.
تاکید فرماندار شیراز بر استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی در کلیه اماکن عمومی و نیز اجباری نمودن استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی در بین رانندگان و مسافران را از مهمترین مصوبات این جلسه برشمرد. فرماندار شیراز مسئولیت هرگونه تخلف در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و اماکن عمومی به ویژه مجتمع های تجاری و مسکونی بزرگ را مستقیما متوجه مسئول عالی آن دستگاه برشمرد و عنوان کرد که کمیته های نظارتی موظف هستند هرگونه تخلف را گزارش کنند و به شدت با مسئول عالی مجموعه متخلف برخورد خواهد شد. فرماندار شیراز، حوزه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری را بر استفاده از ظرفیت سمن ها و تشکل های مردمی که همیشه در کنار دستگاه های خدمات رسان بودند ملزم ساخت.
محمد رضا امیری فرماندار شیراز دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت والفجر را مکلف کرد تا انجام تست های تشخیصی بیماری کرونا را برای بازرسان و ناظرین و نیز دانش‌آموزان را به سرعت و خارج از نوبت انجام دهند.
محمدرضا امیری بر تشکیل جلسات بین بخشی به ویژه بین آموزش و پرورش، اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و غیره در راستای هماهنگی های لازم در خصوص بازگشایی مدارس در شهریور ماه تاکید کرد.
فرماندار شیراز از اداره ورزش و جوانان خواست بر استفاده اجباری از ماسک و مواد ضدعفونی در تمامی بخش‌های خصوصی و عمومی و نیز تعطیلی اماکن عمومی دقت و نظارت داشته و گزارش اقدامات انجام شده را به صورت هفتگی به معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز ارائه نماید.
محمدرضا امیری به زیرساخت های خوب اینترنی موجود در استان فارس اشاره و تاکید کرد سازمان صنعت معدن و تجارت با حمایت از استارتاپ ها
،امکان برخورداری شهروندان از خرید های اینترنتی و خدمات از راه دور توسط استارتاپ ها را فراهم کنند تا از تردد غیر ضرور شهروندان در سطح شهر جلوگیری شود. فرماندار شیراز در پایان ضمن اشاره به بازگشایی مهد‌های کودک از سازمان بهزیستی خواست تا تدابیر جدی در راستای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در این واحدها را دنبال کند.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز نیز گفت: دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در استان فارس و شهر شیراز از همان ابتدا به جد دنبال شد و اگرچه دستورالعمل‌های ستاد استانی مدیریت کرونا در ابتدا محدود کننده بود اما در ایام نوروز که زمان بهره برداری اقتصادی صنوف بود، شهر به تعطیلی رفت ولی شاهد کنترل روند بیماری بودیم.

عبدالرسول حقیقی افزود: امروز مجددا دچار مشکل شده‌ایم و تصور عادی شدن تاثیر کرونا در زندگی، تعداد مبتلایان افزایش یافته است؛ هرچند پیش‌بینی‌ها کندی روند شیوع در فصل گرما بود اما در کشور رو به افزایش است.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز با بیان اینکه وضعیت استان‌های همجوار و تعدادی از شهرستان‌های فارس قرمز است، گفت: تاکید بر این است که به سمت پیشگیری برویم و نظارت‌ها تشدید و کنترل شوند.

حقیقی خاطرنشان کرد که فعلا محدودیت و تعطیلی صنوف مدنظر نیست و تنها استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی مدنظر است


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78169
تعداد بازدیدها : ۱۵۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */