۱۳۹۹/۰۱/۲۰

برگزاری جلسه ساماندهی اقدامات انجام شده توسط سازمان های دولتی فعال در زمینه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، جلسه ساماندهی کمک‌های انجام شده در زمینه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا توسط سازمان های دولتی و به ریاست «محمدرضا امیری» فرماندار شیراز و با حضور جمعی از روسای سازمان های دولتی، عصر چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه، در محل فرمانداری شیراز برگزار گردید.
در این جلسه، فرماندار شیراز با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط دولت در ستاد شهرستانی، ستاد استانی و در راستای تصمیمات ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا گفت: تصمیمات اساسی توسط دولت در بحث اقدامات حمایتی از واحدهای تولیدی و صنایع دستی اتخاذ شده است. همچنین برای آن دسته از کارگرانی که به واسطه‌ی بیماری بیکار شده اند، بیمه‌ی بیکاری در نظر گرفته شده و برای افرادی که درآمد کمی داشته یا درآمدی نداشته اند و همچنین کارگران روزمزد نیز کمکهایی پیش‌بینی شده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز اظهار داشت: در کنار اقدامات انجام شده توسط دولت، شاهد صحنه های همدلی، مهربانی و همبستگی اجتماعی فراوانی در شیراز، به صورت خاص، در بحران سیل سال گذشته، بوده‌ایم که این همبستگی‌ و مهربانی‌ها در شیراز همیشه زبانزد همگان بوده است. اکنون نیز مانند سابقه گذشته، گروه‌های مردمی، خیرین به صحنه آمدند و همبستگی کم نظیری را رقم زدند.
امیری افزود: در این میان، بعضا مشاهده می‌شود فعالیت خیرینی که در تامین کمک‌های نقدی و غیر نقدی و همچنین در تهیه اقلام مورد نیاز مردم اقداماتی انجام داده‌اند،  به صورت پراکنده  بوده و به گونه‌ای مساوی میان اقشار نیازمند توزیع نشده است.

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: یکی از اهداف ما این است که تمام تلاش ها جهت ساماندهی کمک‌ها با رویکرد اصلی کمک به مردم محلات کم‌برخوردارتر و اقشاری که همچون سالمندان و دارای بیماری های خاص نیازمند حمایت هستند، به کار گرفته شود تا جلب و جذب کمک های خیرین با شیوه‌ای مناسب و متعادل صورت پذیرد.
وی افزود: تشکل ها می‌توانند ما را در محورهای دیگری همچون اجرای پروتکل ها و موارد مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان در حوزه آموزش و تهیه و توزیع اقلام بهداشتی استاندارد، یاری نمایند.

فرماندار شیراز تاکید داشت: هدف این است که همچون پیشامد سیل سال گذشته، سامانه‌ای طراحی شود که اطلاعات افراد نیازمند در آن ثبت شود. خیرین و تشکل های دارای مجوز از طریق آن شناسایی و جذب شده و از طرف دیگر این عزیزان بتوانند بر اساس نیازهای موجود، کمک های خود را بصورت نظام مند ارائه نمایند و درکنار آن، میزان کمک های انجام شده به هر خانوار نیز در سامانه ثبت و قابل مشاهده باشد.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 77374
تعداد بازدیدها : ۳۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */