۱۳۹۸/۱۲/۲۱
حسب دستور فرماندار شیراز در ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا:

توزیع نذری خوراکی برای پیشگیری از کرونا در شیراز ممنوع شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، امیری فرماندار شیراز، نشستی با مسوولان دستگاهای فرهنگی و مذهبی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (شاهچراغ) و سید علاءالدین حسین(ع) برگزار شد.

فرماندار شیراز اظهار داشت: در این نشست از متولیان امور مذهبی استان فارس و شهر شیراز تقاضا شد که روحانیون، مبلغان دینی و هیات‌های مذهبی به مردم اعلام کنند که با توجه به شیوع کرونا اگر شهروندان قصد ادای نذوراتی را در این ایام دارند که به شکل تهیه و توزیع اغذیه و مواد خوراکی است تا اطلاع ثانوی از این کار خودداری کنند.

فرماندار شیراز تاکید کرد: مردم و شهروندان در این شرایط به جد از تهیه، توزیع و پخش نذورات خوراکی در شرایط شیوع ویروس کرونا خودداری کنند.

وی گفت: در این نشست همچنین مطرح شد که در صورت صلاحدید علمای دینی شیراز، کسانی که نذوراتی را در شرایط فعلی دارند به جای تهیه و توزیع اغذیه هزینه آن را صرف تهیه و توزیع اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای قشر محروم و نیازمند جامعه کنند.

امیری بیان کرد: پیشنهاد هدایت نذورات مردم به سمت نیازهای روز جامعه و تهیه و توزیع اقلام بهداشتی با استقبال مسوولان مراکز فرهنگی و مذهبی شیراز و یا نمایندگان آنها مواجه شد.

وی در ادامه با اشاره به کمبود اقلام بهداشتی مورد نیاز در بازار، گفت: این مساله نیز از سوی مدیران مراکز فرهنگی و مذهبی شیراز و یا نمایندگان آنها مطرح شد که در شرایط کنونی بسیاری از خیرین و متولیان موقوفات برای تهیه اقلام بهداشتی اقدام اما در تامین این اقلام به مشکلاتی مواجه شده‌اند که نیاز است در این راستا هماهنگی های بیشتری بین دستگاه های مربوطه انجام شود تا نذورات نیک اندیشان شیرازی و استان فارسی به سمت نیازهای روز جامعه و در جهت شکست بیماری کرونا قرار گیرد.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 77057
تعداد بازدیدها : ۴۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */