۱۳۹۸/۱۱/۲۹
رئیس ستاد انتخابات و فرماندار شهرستان شیراز تاکید کرد:

بی طرفی و قانونمداری موجب حفظ سلامت انتخابات و اعتماد مردم است

محمدرضا امیری در جمع نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در شهرستان شیراز ، گفت: با شروع اجرای مراحل برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری از نهم آذر ماه و مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه ، فرایند های آن در حال پی گیری است که یکی از آنها برگزاری دوره های آموزشی برای یک هزارو ۳۶۴ تن از نمایندگان فرمانداری در شعب اخذ رای شهرستان شیراز و زرقان است.

رئیس ستاد انتخابات و فرماندار شهرستان شیراز گفت: سلامت انتخابات در حقیقت همان اعتماد مردم است و این اعتماد با عملکرد ما در حفظ بی طرفی و قانونمداری در برگزاری سالم انتخابات حاصل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، محمدرضا امیری در جمع نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در شهرستان شیراز ، گفت: با شروع اجرای مراحل برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری از نهم آذر ماه و مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه  ، فرایند های آن در حال پی گیری است که یکی از آنها برگزاری دوره های آموزشی برای یک هزارو 364 تن از نمایندگان فرمانداری در شعب اخذ رای شهرستان شیراز و زرقان  است.
رئیس ستاد انتخابات و فرماندار شهرستان شیراز گفت: در انتخابات پیش رو  از 25 فرایند آن 24 مرحله به صورت الکترونیکی و با بهره گیری از بستر اینترنت انجام می شود که این امر در افزایش دقت و سرعت برگزاری انتخابات بسیار موثر است.
وی با تاکید بر اهمیت اجرای انتخابات، آن را یکی از مهمترین دستاوردهای بشری دانست و گفت: وظیفه همه ما دفاع از نهاد انتخابات با حضور موثر در برگزاری و نهادینه کردن آن است .
امیری گفت: از افتخارات جمهوری اسلامی برگزاری انتخابات متعدد است و این انتخابات نیز با توجه به اجرای آن در آغاز چله و گام دوم انقلاب ، با تاکید بر شعار این دوره با عنوان" امانت داری ، بی طرفی و انسجام ملی" برگزار می شود تا انتخاباتی باشکوه همراه با کسب عزت و اقتدار و وحدت ملی برای نظام مقدس اسلامی داشته باشیم.
فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه " رای مردم حق الناس است" گفت: بر اساس تاکید ایشان باید در همه مراحل انتخابات  به صورت  قانونمند عمل شود و مولفه های سلامت ، امنیت و مشارکت که از مسائل اساسی در انتخابات است رعایت شود .
وی افزود:  سلامت انتخابات در حقیقت همان اعتماد مردم است و این اعتماد با عملکرد ما در حفظ بی طرفی و قانونمداری در برگزاری سالم انتخابات  حاصل می شود.
 امیری با اشاره به برخی از وظایف نماینده فرماندار در شعب اخذ رای ، گفت: این نمایندگان در محل اخذ رای در واقع مسئولیت فرماندار در شهرستان را بر عهده دارند که همان حفظ سلامت انتخابات و  حسن اجرای فرایند های آن است.
فرماندار شیراز  انتخابات را آبروی نظام و کشور دانست و گفت: این آبرومندی در اختیار نمایندگان فرماندار و سایر عوامل اجرایی در شعب اخذ رای است که باید حفظ شود.
وی با تاکید بر لزوم تکریم رای دهندگان در محل اخذ رای ، گفت: در کنار حفظ احترام رای داهندگان ،لازم است با بهره گیری از همه عوامل حاضر در شعب اخذ رای ،بر همه جوانب  امر  نظارت دقیق داشته و با صیانت از آراء مردم به عنوان امانت، از سوء استفاده افراد فرصت طلب  جلوگیری شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز نیز گفت: بر اساس اصل ششم قانون اساسی ،  اداره امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی گذاشته شود و در واقع انتخابات یک رویه نظام مندی است که مردم در اداره امور کشورشان دخالت می کنند .
علی عسکر جمشیدی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 37 انتخابات برگزار شده است گفت : این حاکی از آن است که همه مردم در اداره امور کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم مسئولین را انتخاب می کنند و این خود در برگیرنده پیام برزگی است ؛ یعنی مشارکت مردم در سرنوشتشان .
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب  ، گفت: ایشان یکی از دستاوردهای سترگ  نظام جمهوری اسلامی را همین انتخابات بیان کرده اند که مردم با مشارکت در آن در واقع آزادی های سیاسی را در  قالب انتخابات رقم می زنند و بر همین اساس است که شرکت در انتخابات و رای دادن ،شرکت در سرنوشت آینده این مرز و بوم است .
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با اشاره به سخن رئیس جمهور مبنی بر اینکه  " نباید با صندوق ها قهر کنیم بلکه آینده این مرز و بوم نیاز به رای و مشارکت شما دارد " گفت :  مردم در هر زمانی که  نظام و حاکمیت خواسته  در صحنه ها حضور پیدا کردند و مشارکت حداکثری داشته اند .


منبع : پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان شیراز

کد خبر : 76777
تعداد بازدیدها : ۴۲۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */