۱۳۹۸/۱۱/۲۷
رئیس ستاد انتخابات و فرماندار شیراز در برنامه زنده رادیویی از شبکه فارس تاکید کرد :

کسانی که قرار است قانون گذاران مردم درخانه ملت باشند باید از ابتدا خود را ملزم به رعایت قانون در برنامه های تبلیغاتی بدانند .

رئیس ستاد انتخابات و فرماندار شیراز در توصیه به نامزدهای انتخاباتی گفت :  کسی که قرار است به عنوان  نماینده مردم در خانه ملت قانون گذاری کند خود باید ملزم به رعایت مقررات باشد و انتظار مردم از نامزد های انتخاباتی خود رعایت قانون، از ابتدای کار و در  برنامه های تبلیغاتی است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ستاد انتخابات شهرستان شیراز، محمد رضا امیری در برنامه زنده رادیویی از شبکه استانی فارس ضمن گرامی داشت میلاد با سعادت حضرت زهرا ( س) گفت : با آغاز روند ثبت نام داوطلبان این مجلس از 10 آذر،  377 داوطلب در حوزه انتخابی شهرستان شیراز و زرقان نام نویسی کردند که پس از طی مرحل قانونی و بررسی صلاحیت ها ، 122 نامزد تایید صلاحیت شده و مجاز به فعالیت انتخاباتی برای کسب این 4 کرسی در این حوزه انتخابیه هستند .
رئیس ستاد انتخابات و فرماندار شیراز به اقدامات انجام شده در حوزه اجرایی مطابق تقویم برنامه ریزی شده انتخابات اشاره کرد و گفت : در واقع انتخابات فرآیندهای متعدد و پیوسته ایی دارد که برای ما در حوزه وزارت کشور و همکارانمان  از ابتدای سال شروع است  اما به صورت رسمی و  با دستور وزیر کشور و بر اساس قانون انتخابات خبرگان از نهم آذرماه و انتخابات مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه  کلید خورده است .
وی افزود : در این مرحله جلسات هیات های  اجرایی ،  نظارت ، بازرسی ، شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در دادگستری به ریاست رئیس کل دادگستری انجام  شده و یا برخی از این فرآیندها در حال انجام است .
امیری یادآور شد : با آغاز روند ثبت نام داوطلبان این مجلس از 10 آذر،  377 داوطلب در حوزه انتخابی شهرستان شیراز و زرقان نام نویسی کردند که پس از طی مرحل قانونی و بررسی صلاحیت ها ، 122 نامزد تایید صلاحیت شده و مجاز به فعالیت انتخاباتی برای کسب این 4 کرسی در این حوزه انتخابیه هستند .
فرماندار شیراز افزود : 19 داوطلب متقاضی انتقالی از شیراز به سایر نقاط بودند که  13 مورد از آنها  قطعی شد و 5 مورد تقاضای تغییر حوزه انتخابیه به شیراز داشتیم که نهایتا یک مورد پذیرفته شد  و نهایتا بعد از این تغییرات 122 داوطلب را داریم .
امیری ادامه داد :  از ابتدا  تا کنون 40داوطلب در مجموع انصراف داده اند و از آنجا که به لحاظ قانونی منعی برای انصراف نداریم ممکن است در ادامه مسیر هم شاهد انصراف افراد دیگری نیز باشیم   .
وی با اشاره به اینکه  انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اقلیت های دینی هم در شیراز به عنوان یک حوزه فرعی است گفت : برای هموطنان و همشهریان عزیز زرتشتیمان که یک نماینده در مجلس دارند هیات اجرایی داریم و در یک شعبه رای این عزیزان اخذ خواهد شد .
فرماندار شیراز  با اشاره به اینکه  برای ارامنه جنوب ، اصفهان مرکز حوزه انتخابیه است گفت :  در کل برای اقلیت های دینی 4 شعبه شامل 2 شعبه برای هم وطنان کلیمی ، یک شعبه برای هم وطنان زرتشتی و یک شعبه هم برای ارامنه جنوب به عنوان حوزه فرعی وجود دارد.
امیری  افزود :  برنامه تبلیغاتی کاندیداهای میاندوره مجلس خبرگان رهبری از 15 روز قبل از انتخابات و از 16 بهمن ماه 98 آغازشده و به مدت دو هفته تا  یک روز قبل از انتخابات ( 8 صبح روز پنجشنبه 1 اسفند ماه جاری) ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد  :  برنامه تبلیغاتی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی یک هفته است که از ساعت صفر پنج شنبه 24 بهمن ماه شروع شده و تا ساعت 8 صبح روز پنچ شنبه یکم اسفند ماه جاری ادامه خواهد داشت .  
فرماندار شیراز در توصیه به نامزدهای انتخاباتی نیز گفت :  کسی که قرار است به عنوان  نماینده مردم در خانه ملت قانون گذاری کند خود  باید ملزم به رعایت مقررات باشد و انتظار مردم از نامزد های انتخاباتی خود رعایت قانون، از ابتدای کار و در  برنامه های تبلیغاتی است .
امیری یادآور شد : ستاد انتخابات استان موارد مجاز و غیرمجاز تبلیغات را از دو ماه قبل برای اداره کل ارشاد اسلامی ،  چاپخانه ها و رسانه ها ارسال کرده است .
وی با تاکید بر اینکه نامزدها  مکلفند آدرس ستادها با مشخصات مسئولین آنها را به فرمانداری ابلاغ کنند گفت : نامزدها در هر مرکز بخش و در شهرهای بزرگی که دارای نواحی و مناطق مختلف شهرداری است در هر منطقه شهرداری فقط می توانند یک ستاد داشته باشند.
فرماندار شیراز در خصوص  نظارت بر تبلیغات بنا بر تکلیف قانونی که مراجع بر عهده دارند گفت : در این راستا کمیته نظارت بر تبلیغات  تشکیل شده و با عضویت  نیروی انتظامی ، شهرداری و فرمانداری  در قالب 10 تیم فعال کار نظارت در شیراز. انجام گرفته است .
امیری با اشاره به محدودیت ها و ممنوعیت های قانونی در امر تبلیغات، گفت: بر اساس قانون شفافیت و نظارت بر فعالیت های انتخابات مجلس و بند 65 مکرر قانون انتخابات به این موارد اشاره دارد که از آن جمله ممنوعیت دیوار نویسی ،عدم استفاده از اقلام تبلیغاتی بیش از سایز 50 در 70 که البته برای خبرگان 100 در 70 است ، ممنوعیت راه اندازی کاروان های انتخاباتی ، ممنوعیت تبلیغات بر علیه سایر کاندیداها،ممنوعیت استفاده از بلند گو در اماکن خارج از محیط سخنرانی، ممنوعیت معدوم کردن پوستر سایر نامزد های انتخاباتی است که برای نظارت بر رعایت این موارد کمیته ای تحت عنوان کمیته نظارت بر تبلیغات تعیین و کار خود را آغاز کرده اند. 
وی در مورد فعالیت های روز انتخابات نیز گفت: در روز رای گیری همشهریان گرامی می توانند  با در دست داشتن شناسنامه و شماره کد ملی خود، (برای کنترل سن مجاز رای دهنده  ( 18 سال تمام ) و عدم تکرار رای و ...) به هر کدام از شعبه های شهرستان شیراز که زیر نظر13 مرکز به عنوان ستاد اصلی فرمانداری فعال هستند مراجعه و نسبت به رای دادن به نامزد های انتخابی خود اقدام کنند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان شیراز

کد خبر : 76754
تعداد بازدیدها : ۲۷۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */