۱۳۹۸/۱۰/۱۶
در جلسه مشترک شورای کشاورزی و ستاد توسعه گلخانه‌ای شهرستان شیراز مطرح شد:

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز: ارائه گواهی سلامت و تولید محصولات شناسنامه دار نقش بسزایی در سلامت افراد ایفا می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز جلسه مشترک شورای کشاورزی و ستاد توسعه گلخانه‌ای شهرستان شیراز، مورخ ۱۶ دی ماه به ریاست «حقیقی» معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز برگزار گردید.
در این جلسه حقیقی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی عنوان داشت: خدمتی که ایشان در تامین امنیت کشور و خارج از مرزهای ایران نمودند، افتخاری است که هرگز فراموش نخواهد شد.
وی درخصوص موضوع جلسه افزود: اهمیت سلامت و تولید محصولات سالم کشاورزی  برکسی پوشیده نیست. وی اظهار داشت: ارائه گواهی سلامت و تولید محصولات شناسنامه دار در شاخص‌هایی چون سلامت افراد، سلامت زیست محیطی، تولید ملی، اقتصاد و صادرات دارای اهمیت ویژه می باشد. لذا می بایست تمامی دستگاه های مرتبط همکاری لازم را در توسعه گلخانه ها و تسهیل روند اجرایی برنامه‌های پیش‌بینی شده در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی افزود: موضوع مبارزه با آفت مگس های میوه ای (مدیترانه‌ای) در باغ های قصرالدشت شیراز و شهرستان امری ضروری می باشد. این باغ ها به عنوان ریه تنفسی شهر شیراز به حساب آمده که بی توجهی به این امر، صدمات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز تاکید داشت: کماکان شهرداری‌شیراز همکاری خود را با جهاد کشاورزی برای حفظ باغات در دستور کار خود قرار داده و مبحث مبارزه با مگس های میوه ای را همچنان باجدیت دنبال نمایند.
وی افزود: تمامی دستگاه ها می بایست مبارزه با هجوم ملخ ها و آفت  به محصولات کشاورزی را با توجه به احتمال هجوم آنها از بهمن ماه سال جاری تا خرداد نود و نه، با حساسیت ویژه‌ و نظارت مستمر، با بکارگیری تمامی تجهیزات مورد نیاز در این راستا، در دستورکار خود قرار دهند.
لازم به ذکر است در ادامه جلسه با توجه به مشکلات مطرح شده در ستاد توسعه گلخانه ای شهرستان شیراز، مقرر گردید کلیه دستگاه‌ها همچون گذشته همکاری در تسهیل ایجاد گلخانه ها و شهرک های گلخانه ای را در برنامه کاری خود قرار دهد.
در خصوص عدم دریافت عوارض توسط بخشداری ها، طبق مصوبه ستاد توسعه گلخانه استان اقدام لازم صورت پذیرد.
در ادامه مقرر گردید شرکت پخش فرآورده های نفتی، همکاری لازم را جهت تامین سوخت مورد نیاز واحدهای گلخانه‌ای، باغ شهری ها، تراکتورها، در راستای اصلاح مصرف بر مبنای جلوگیری از قاچاق سوخت و مصرف بی رویه، معمول نماید‌.
در این جلسه مقرر گردید با توجه به اینکه مشاغل خانگی، کمک شایانی به سبد معیشتی و  درآمدی خانواده‌ها می کند، در خصوص بهره مند شدن این گروه از سوخت رایزنی‌های مورد نظر صورت پذیرد و مبنا را بر همان مجوز مشاغل خانگی گذاشته و به این امر اهتمام ورزیده شود.
حقیقی تاکید نمود: شهرداری صدرا، مشکل واح تولید قارچ در صدرا را با همکاری جهاد کشاورزی در دستور کار خود قرار دهد. بانک کشاورزی نیز همکاری لازم را در ارائه تسهیلات به واحدهای گلخانه ای معمول نماید.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 76051
تعداد بازدیدها : ۳۰۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است