۱۳۹۸/۰۹/۰۶
فرماندار شیراز در بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس فارس:

فلسفه برگزاری مانورها ؛افزایش ایمنی و فرهنگ سازی است.

فرماندار شیراز در این مانور اظهار داشت: فلسفه برگزاری مانورها در مدارس و در جامعه افزایش ایمنی و فرهنگ سازی در بخش مدیریت بحران است.

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با هدف ارتقای سطح ایمنی و آمادگی دانش‌آموزان و مدارس در زمان وقوع زلزله در مدارس استان فارس چهارشنبه ششم آذر ۹۸ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز ، «محمدرضا امیری» فرماندار شهرستان شیراز چهارشنبه در بیست و یکمین مانور سراسری زلزله در استان فارس با حضور در جمع دانش اموزان بیان کرد: ایران جز کشور هایی است که همواره با حوادث طبیعی مواجه است و باید در جهت افزایش آمادگی جامعه به دنبال ایجاد فرهنگ مدیریت بحران در مدارس دنبال شود.
فرماندار شیراز تصریح کرد: افزایش اگاهی افراد جامعه در حوادث می تواند نقش تعیین کننده ای داشته باشد و از حوادث بیشتر در جامعه پیشگیری کند و این مهم تنها از طریق علم اموزی و برگزاری چنین مانورهایی فراهم می شود.
وی با گرامی داشت هفته بسیج افزود: نیروهای انتظامی و بسیجی در جامعه نقش بسیار ویژه ای داشته اند و در بسیاری از مشکلاتی که در جامعه ایجاد شده بسیج و نیروهای بسیجی با حضور به موقع اقدامات شایان توجه ای در خدمت رسانی به مردم داشته اند.
فرماندار شیراز جایگاه فارس و شیراز را در مقاوم سازی بنا های ساختمانی خوب ارزیابی کرد و بیان کرد: باتوجه به شرایط جغرافیایی در فارس بایستی نگاه ویژه ای در ساخت بنا های ساختمانی در استان فارس به خصوص کلان شهر شیراز وجود داشته باشد
امیری با اشاره به اینکه فارس جایگاه خوبی در مقاوم سازی سازه های ساختمانی دارد اظهار کرد: استان فارس و شیراز جایگاه خوبی در کشور در حوزه نظام مهندسی و ایمنی ساخت و ساز مدارس دارد.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 75466
تعداد بازدیدها : ۶۳۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */