۱۳۹۸/۰۷/۱۱

برگزاری جلسه کارگروه حفاظت از منابع آب شهرستان شیراز

جلسه کارگروه حفاظت از منابع آب شهرستان شیراز به ریاست حقیقی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری و با حضور اعضا در محل فرمانداری شیراز برگزار گردید.
در این جلسه «حقیقی» معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز ضمن اشاره به اهمیت حفظ منابع آب، به برخورد قاطع با متخلفین ایجاد کننده آلودگی ها و آسیب های وارده به بستر رودخانه ها در راستای حفاظت از محیط زیست تاکید نمود.
وی همچنین ضمن گلایه از عدم پیگیری مصوبات جلسات، تاکید نمود مدیریت امور منابع آب شهرستان شیراز ضمن ارائه برنامه زمانبندی جلسات نسبت به پیگیری مصوبات اقدام نموده و گزارش کار را به فرمانداری ارسال نموده و همچنین نسبت به اجرای ۱۴۵ فقره حکم صادر شده در خصوص مسلوب المنفعه شدن چاه های غیرمجاز در اسرع وقت با هماهنگی های لازم اقدام گردد.
در ادامه «نجفی» مدیر امور آب شهرستان شیراز در خصوص بارندگی ها و اقدامات انجام گرفته در راستای تعادل سازی دشتهای شهرستان شیراز عنوان کرد حدود ۵ هزار کنتور هوشمند نصب و نسبت به برنامه مسلوب المنفعه نمودن چاههای غیر مجاز برنامه ریزی عملیاتی انجام شده است.
«صفر پور» مدیر حفاظت و بهره برداری سازمان آب منطقه ای فارس نیز اظهار داشت در شرایط موجود با توجه به ممنوعه بودن اکثر دشت‌ها نمی توان هیچ‌گونه تخصیصی به متقاضیان انجام داد و تنها از طریق پرنمودن چاههای غیر مجاز می‌توان در بخش صنعت از وزارتخانه سهمیه دریافت نمود.
«هوشمندی» بخشدار ارژن نیز ضمن اشاره به بهره‌برداران غیرمجاز باغشهرها اظهار داشت: تبدیل ۱۰ هزار هکتار اراضی شیراز به باغشهر یک شبه اتفاق نیفتاده است و می بایست ضمن برخورد با متخلفین به دنبال ساماندهی بود تا باعث از دست رفتن سرمایه ملی و به دنبال آن ایجاد نارضایتی عمومی نگردد.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 74830
تعداد بازدیدها : ۱۴۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */