۱۳۹۸/۰۵/۱۳

اعمال ممنوعیت تردد در اطراف هتل آسمان

به گفته فرماندار شیراز اعمال محدودیت و ممنوعیت ترافیکی و ترددی در اطراف هتل آسمان شیراز حداقل تا ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه و تا زمان اعلام نظر کارشناسان نظام مهندسی اعمال خواهد شد.

محمدرضا امیری در این خصوص گفت: محدودیت‌های ترافیکی در شعاع ۱۲۰ متری هتل آسمان از عصر شنبه  اعمال و تمام هتل‌ها و منازل مسکونی این محدوده نیز تخلیه شد.

وی ادامه داد: کارشناسان نظام مهندسی مامور شده‌اند که وضعیت پایداری و ایستایی ساختمان و سازه هتل آسمان را بررسی و تا ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه نتایج آن را اعلام کنند.

امیری اضافه کرد: ساعت ۱۲ یکشنبه و بعد از اعلام نظر کارشناسان، تصمیم‌گیری نهایی درباره ادامه محدودیت یا برداشته شدن ممنوعیت ترافیکی و ترددی در این محل انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: از صبح یکشنبه با تدابیر و کنترل ماموران انتظامی دسترسی‌های محدودی برای ساکنین محلی و کسبه این منطقه برای کارهای ضروری این افراد ایجاد شده است اما کماکان محدودیت‌ حداقل تا ظهر  وجود دارد.

آتش نشانی شیراز اعلام کرد: در ساعات اولیه بامداد یکشنبه عملیات اطفای حریق هتل آسمان پس از حدود ۱۴ ساعت و نیم به پایان رسید.

ماموران آتش نشانی شیراز در حال سرد کردن پایه‌ها و ستون های این هتل هستند.

هتل آسمان شیراز حوالی ساعت ۱۱  شنبه ۱۲ مرداد ۹۸ دچار حریق شد و با طولانی شدن روند اطفای آتش سوزی بیم ناپایداری و سقوط این سازه ۱۸ طبقه می‌رفت که براساس تصمیم شورای مدیریت بحران استانداری فارس برای پیشگیری از هرگونه رخداد، دستور تخلیه همه  منازل و هتل‌های اطراف هتل آسمان صادر و این کار انجام شد.

به گفته برخی کارشناسان بعد از اطفای حریق نیز احتمال سقوط این سازه به دلیل آسیب دیدن و سست شدن در پی ۱۴ ساعت آتش‌شوزی بی وقفه در طبقات زیرین این محل وجود دارد.

هنوز دلیل مشخصی برای این آتش سوزی عنوان نشده است اما درساعات اولیه مدیرعامل آتش نشانی شیراز گفت آتش سوزی از محل انباشت نزدیک به ۲ هزار تشک در این هتل که در طبقه منفی ۲ بود آغاز شد.   

این هتل و چندین هتل دیگر شیراز در خیابان تنگی به نام رودکی مستقر هستند.  


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 73657
تعداد بازدیدها : ۶۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است