۱۳۹۸/۰۴/۱۰

فرماندار شهرستان شیراز: آسیب های اجتماعی طبق اولویت بندی و با جدیت پیگیری می شود.

جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان شیراز به ریاست فرماندار شهرستان شیراز و با حضور تعدادی از مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی حمایتی و فرهنگی در محل دفتر فرماندار برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، محمد رضا امیرى در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان شیراز که با رویکرد ساماندهی آسیب های اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه یکی از ناهنجاری های امروز جامعه که اضطرابی پنهان را بوجود آورده آسیب های اجتماعی است، اظهار داشت: آسیب های اجتماعی اولویت بندی و با جدیت پیگیری می شود.
نماینده عالى دولت در شهرستان شیراز در ادامه سخنان خود با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: مباحث اجتماعی، فرهنگی و پیشگیرى از آسیب هاى اجتماعى، مباحث مهم و اثرگذارى است که مى تواند بسیارى از حوزه های دیگر را هم تحت تاثیر قرار میدهد که حرکت در این مسیر پیچیدگی و ظرافت های خودش رادارد.
امیرى با بیان اهمیت پیشگیرى از آسیب هاى اجتماعى، خاطر نشان کرد: ترسیم نقشه راه جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی دولتی، سازمان های مردم نهاد و بخش غیر دولتی با رویکرد هم افزایی و جلوگیری از موازی کاری و جزیره ای عمل کردن در این زمینه در دستور کار این جلسه قرار دارد.
وی با اشاره به حساسیت های کار در این حوزه از متخصصین برای تلاش در این زمینه دعوت نموده و اظهار داشت: با توجه به مسائل خاصی که در حوزه آسیب های اجتماعی شهرستان شیراز وجود دارد ضرورت یک اقدام مشترک، هماهنگ و جدی و مستمر با پرهیز از موازى کارى با تعاملات بین دستگاهى نیاز است.
فرماندار شیراز تصریح کرد: کم کاری در این حوزه مهم و پیشگیرى از آسیب هاى اجتماعى تحت هیچ شرایط قابل قبول نیست و هر دستگاه نسبت به سهم خود باید در قبال آن پاسخگو باشد.
امیرى وظایف کارگروه هاى زیر مجموعه جلسه با تشکیل جلسات مسمتر با دستور کارهاى مشخص را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: طرح هایی که در کارگروه تخصصی  حوزه آسیب های اجتماعی اولویت دارد بایستی در همان کارگروه تدوین وپیگیری و در سریع ترین زمان ممکن به دبیرخانه جهت سیر مراحل نهایى و عملیاتى شدن در سطح شهرستان ارسال شود.
وی با اشاره به افزایش برخى نزاع ها ناشى از توهین و پرخاشگرى اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که ریشه فرهنگی دارد، پرخاشگری و توهین است که در مرکزهای آموزشی فرهنگی و اجتماعی  نیاز به آموزش در جهت پیشگیری و تغییر رفتارها می باشد.
امیرى در پایان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت هاى صورت گرفته در حوزه پیشگیرى از آسیب هاى اجتماعى در سطح شهرستان شیراز، اما آن را کافى ندانست و خواستار برنامه محورى و جدیت بیشتر دستگاه هاى فرهنگى و مرتبط در این خصوص گردید.
گفتنی است در این جلسه گزارش آسیب های اجتماعی توسط دبیران کارگروها ارائه و طرح های پیشنهادی دانشگاه شیراز بررسی شد.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 73175
تعداد بازدیدها : ۴۲۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */