فرمانداری شهرستان شیراز
شماره خبر: 77920
تاریخ انتشار: 1397/05/18 15:08
حسن راستی بخشدار مرکزی شیراز شدحسن راستی بخشدار مرکزی شیراز شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی فرمانداری شیراز جلسه تکریم و معارفه بخشدار قدیم و جدید بخش مرکزی شیراز با حضور جناب آقای کاظمی معاون مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری ، حیدر عالیشوندی فرماندار شهرستان شیراز، معاونین فرماندار مسئول حراست فرمانداری شیراز و مدیر روابط عمومی فرمانداری و و دهیاران و کارکنان بخشداری و ائمه جمعه بخش مرکزی و تنی چند از شهروندان مناطق روستایی در مورخ 18/5/97 در  ساختمان بخشداری مرکزی شیراز برگزار شد.
در ابتدا فرماندار ضمن تشکر از حضور آقای کاظمی معاون دفتر سیاسی  و انتخابات استانداری، دهیاران ، ذیحسابان ، اعضای شوارای اسلامی بخش و روستا ،ائمه جمعه وکارکنان بخشداری و تکریم و تقدیر و تشکر از زحمات اقای علی حیدری در بخش مرکزی گفت: اگر تغییر و تحولی در سیستم مدیریت ایجاد می شود دلیل بر کم کاری و عدم تواناییی مدیر نیست بلکه جهت ایجاد انسجام بیشتر و حفظ وحدت و همدلی جهت پیشبرد اهداف سازمان است.وی افزود رفع مسائل و مشکلات مردم و معیشت شهروندان در این برهه از زمان که با خشکسالی های متوالی و کمبود آب و اشتغال بخصوص در مناطق روستایی وجود دارد باید در اولویت کاری بخشداران و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش و روستا و نمایندگان مردم باشد.خدمت به مردم و گره گشایی از  مشکلات انها جز وظایف ذاتی مسئولین است و کسی که مسئولیت می پذیرد باید طبق قانون عمل کرده و برای اجرای ان از کسی هراسی نداشته باشد.صداقت و شجاعت در اجرای  قانون از خصیصه های یک مدیر موفق است. تخلف زمانی صورت میپذیرد که فردی خلاف قانون عمل کرده باشد . دستگاه های بازرسی و قضایی مانعی در مقابل  اجرای قانون نیستند و نقش انها ماهیتی نظارتی در اجرای صحیح  قانون و جلو گیری از اعمال سلیقه ای آنها است.بی شک تلاش در جهت رفع مشکلات مردم در چهارچوب قانون در مناطق روستایی با توجه به گستردگی بخش مرکزی با وجود بیش از 150 هزار نفر جمعیت در حاشیه شهر شیراز تلاش مضاعفی را میطلبد.
کار خیرخواهانه چه در قالب مسئولیت حقوقی و چه در قالب مسئولیت حقیقی اگر رضای خدا  را به دنبال داشته باشد دارای اجر یکسانی است و لیکن فرد مسئول بنا به قرارگرفتن در جایگاهی باید خدمت به مردم را فرصتی تلقی نموده و از آن حداکثر استفاده را ببرد.چرا که این مدت میتواند زودگذر می باشد.
کاظمی معاون مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات فارس در جلسه تکریم و معارفه بخشداران قدیم و جدید بخش مرکزی گفت:  امروز ثمره انقلاب و خون شهدا  در کشور مدیریت بر امورات داخلی و خارجی فارغ از استعمار و سلطه دیگر کشوراست.امروز کشور ایران یک کشور مستقل و تاثیر گذار است و همراهی و همدلی با مدیریت در جامعه و دولت تدبیر و امید توانسته است با اجرای برجام جدا از  مخالفان و موافقان طرح سلطه گران را در نقطه ای متوقف کند و ایران را از یک کشور تاثیر پذیر  در معادلات بین المللی به یک کشور تاثیرگذار تبدیل نماید و موجب حذف 17 قطعنامه در شورای امنیت بر ضد منافع ایران گردد.وی گفت قدرت ایران به مسئولیت پذیری تک تک افراد جامعه و باورهای اعتقادی در اجرای قوانین و عدالت اجتماعی نیازدارد.
حیدری بخشدار سابق بخش مرکزی شیراز که از جانبازان و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس در این مراسم گفت: در همه موقعیت های شغلی وجدان کاری ام را ملاک قرارداده ام و اکنون که بازنشسته می گردم در پیشگاه خدا نسبت به عملکرد خود دارای وجدانی آسوده هستم.
ایشان ضمن انتقاد از نبود یک ساختمان اداری بخش مرکزی گفت با توجه به گستردگی بخش مرکزی و وجود بیش از 70 روستا این بخشداری فقط دارای 6 الی 7 کارمند بوده و این در حالی است که با توجه به جمعیت 150 هزار نفری بخش مرکزی شیراز این بخش به تنهایی بیش از نیمی از  شهرستان های استان نیز پرجمعیت تر می باشد ولی از حداقل های یک ساختمان اداری برخوردار نیست .
حسن راستی بخشدار جدید بخش مرکزی شیراز که خود فرزند شهید می باشد در این مراسم گفت:
با توکل به خدا  درراستای  سیاستهای دولت تدبیر و امید  و لزوم برنامه ریزی در یان شرایط سخت  بنده اولویت برنامه کاری  را در سه حوزه پیش بینی نموده ام
1-اجرا و حفظ سیاستهای عمومی دولت درحوزه مسئولیت خود ، حفظ نظم و استقرار امنیت در سطح بخش با تدوین اولویتها در چهارچوب وظایف قانونی و پیگیری و ارائه پیشنهادات برای کنترل مشکلات مبتلا به که در این راستا با همکاری کلیه دستگاه ها ، دهیاران ، شوراها و خود مردم اقدامات مثبتی _
2- تلاش در راستای توسعه بخش و کاهش میزان معضلات و مشکلات به ویژه مسائل اجتماعی و فرهنگی ، مقابله با آسیب های اجتماعی مهمترین خواسته رهبر معظم انقلاب و از برنامه های اولویت دار دولت تدبیر و امید است که مقابله با این مهم در مناطق روستای حاشیه نشین وظیفه خطیر کلیه دستگاه ها ، دهیاران و شوراهای اسلامی محسوب می شود که با همکاری و همراهی این مهم می بایست انجام شود و همچنین با توجه به اینکه دیروز روز خبرنگار بوده می توانیم بگوئیم نقش رسانه در کاهش آسیب های اجتماعی چشم گیر است  زیرا رسانه ها در شرایط کنونی به نهادهای قدرتمندی تبدیل شده اند و اگر این هویت برنامه دار در جامعه تقویت شود ، خود جامعه نیز تقویت خواهد شد و می توان به نتایج خوبی در حوزه کاهش اجتماعی رسید.
3ـ شناسایی ظرفیتها و عوامل درآمد زا در اولویت امور اجرایی خود قرار داده ایم به تبع آن با بهره گیری از تمامی عوامل و منابع موجود در دستیابی به هدف نهایی با همکاری همه دهیاران و اعضای شورا های اسلامی و ادارات شهرستانی  در جهت رفع مشکلات مناطق روستایی تلاش خواهیم نمود.
جلب مشارکت ، سبب درآمد پایدار در روستاها وتوسعه آن می شود. دهیاران می بایست از صاحبان فکر و افراد دارای پتانسیل سرمایه استفاده نمایند زیرا جذب منابع مالی مهمترین عامل در راستای توسعه روستایی است.
 حسن راستی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق که سوابق بخشداری شهاب از توابع شهرستان قشم ، بازرس ویژه فرماندار شیراز را در کارنامه خود دارد . متن حکم ایشان که توسط مهندس تبادار  استاندار محترم فارس امضا شده به شرح ذیل است .


 جناب آقای حسن راستی
سلام علیکم
 بنا به تفویض اختیار شماره 142024 مورخ 6/12/92  وزیر محترم کشور و با توجه به پیشنهاد فرماندار شهرستان شیراز جنابعالی را به سمت بخشدار  مرکزی شهرستان شیراز  منصوب می نمایم. امید است با اتکال به خداوند متعال در چهار چوب وظایف مصوب و در راستای تحقق اهداف و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  و اجرای سیاستهای دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ( مد ظله العالی ) موفق باشید
 اسماعیل تبادار
استاندار فارس


منبع: حمید جورکش مدیر روابط عمومی فرمانداری شیراز

نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:
عکس های تصادفی
جست و جو