فرمانداری شهرستان شیراز
شماره خبر: 36150
تاریخ انتشار: 1396/09/23 13:12
فرماندار شیراز : دو میلیارد تومان اعتبار برای رفع آسیبهای اجتماعی در شیراز اختصاص داده شده استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی  و روابط عمومی فرمانداری شیراز ، دکتر عالیشوندی فرماندار شیراز در جمع بسیجیان و اعضای مجمع عالی بسیج شهرستان شیراز که در جهت  توانمند سازی و احیا و اصلاح  و تعالی محلات  در تمامی ابعاد اجتماعی تلاش جهادی  می نمایند گفت :
تاکید مقام معظم رهبری بر تشکیل ستاد مدیریت آسیبهای اجتماعی و انجام راهکارهای کاهش آسیبهای اجتماعی فقط با تکیه بر ایمان مردم و کار جهادی بسیجیان امکان پذیر خواهد بود.
فرماندار شیراز افزود  : توسعه محلات  جهت کاهش آسیبهای اجتماعی در اولویت کاری تمام خدمتگذاران باید باشد.
توجه به مردم و محله محوری با استفاده از تجربیات بزرگان و کمک گرفتن از قوانین و اصلاح امور می تواند توانمند سازی و بهسازی و رشد محلات که قلب تپنده شهر می باشد را به دنبال داشته باشد. تلاش در جهت ارتقا فرهنگ شهروندی وظیفه همه ارگانها و نهادهاست و در این راستا همه خدمتگزاران باید طرحهای متناسب با شرح وظایف اداری خود را انجام تا با یاری و کمک مردم و ولی نعمتان خود شرایط توسعه پایدار در محلات را شاهد باشیم.
عالیشوندی گفت  : با تلاش در کمیته اعتبارات و رسیدگی به آسیبهای اجتماعی  توانسته ایم  ۲ میلیارد تومان اعتبار برای رفع آسیبهای اجتماعی برای شیراز در نظر بگیریم.
فرماندار شیراز گفت : از تمامی طرحهای خصوصی و دولتی برای کاهش و رفع آسیبهای اجتماعی در شیراز  استقبال می کنیم.
هم افزایی و همسویی در بخشهای دولتی و عمومی ، تدوین ساز و کارهای تعامل و اقدام مشترک ، هماهنگی بین بخشی و همسو سازی برنامه های همه دستگاهها مرتبط با امر توانمندسازی و بازنگری در قوانین موجود و پیشنهاد های راهبردی و نظارت کیفی بر برنامه ها و طرحهای کاربردی ، تعیین تکلیف محدوده شهری و طرح تفضیلی و هادی مناطق حاشیه ای ، فراهم کردن زمینه ایجاد تشکل های مردم نهاد جهت افزایش کیفیت زندگی مناطق کمتر برخوردار از جمله اهداف ستاد مدیریت آسیبهای اجتماعی در شهرستان می باشد. تشکیل ستاد باز آفرینی پایدار محدوده گامی  برای برقراری عدالت اجتماعی و رفع چالشها و کاهش آسیبهای اجتماعی و  حرکت در توسعه پایدار شهری به عنوان یکی از بسترهای تبلور اقتصاد مقاومتی همگام با مشارکتهای مردمی و بخش غیر دولتی است.

منبع: حمید جورکش مدیر روابط عمومی فرمانداری شیراز

نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:
عکس های تصادفی
جست و جو