فرمانداری شهرستان شیراز
شماره خبر: 11835
تاریخ انتشار: 1395/04/27 14:07
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز
فرماندار شیراز گفت: برای ارائه خدمت به مناطق محروم و دورافتاده، قرارگاه ستادی اردوهای طرح هجرت در فرمانداری این شهرستان تشکیل و فعال شده است.فرماندارشیراز گفت: برای ارائه خدمت به مناطق محروم و دورافتاده، قرارگاه ستادی اردوهای طرح هجرت در فرمانداری این شهرستان تشکیل و فعال شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز :حیدر عالیشوندی بعدازظهر امروز در نشست اعضای جهادی طرح هجرت درسخنانی اظهار داشت: فرمانداری شیراز توجه ویژه به مناطق محروم،کم‌برخوردار و روستایی داشته و در این مورد از تمام توان و ظرفیت خود برایتحقق فعالیت‌های ستاد طرح هجرت استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نهادینه کردن طرح هجرت تنها وظیفه بسیج نیست و تمام نهادها و دستگاه‌ها باید با این نهاد همکاری وتعامل داشته باشند، افزود: اجرای طرح هجرت باید در قالب توجه به فرهنگ،اقتصاد، علم و کار و تلاش باشد تا اثرات آن را در جامعه اسلامی بیش ازگذشته شاهد باشیم.

فرماندار شهرستان شیراز خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنانی به ارکان نظام اسلامی که توسط ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی در معرض خطر قرار گرفته است هشدار داده‌اند که این حرکت پایه‌ها راسست و شکننده و صدمات جبران‌ناپذیری را بر پیکره جمهوری اسلامی واردمی‌کند.

عالیشوندی تصریح کرد: اعتیاد، مواد مخدر،حاشیه‌نشینی و طلاق مهم‌ترین عامل آسیب زدن به سرمایه‌های اجتماعی است وبرای برون‌رفت از این معضل نیاز به اجرای طرح‌های اردوهای هجرت است.

وی بیان داشت: افزایش نرخ بیکاری و نداشتن شغل علاوه‌بر افسردگی شالوده و ارکان خانواده‌ها را  سست و نابود می‌کند و اگردرصدد توسعه متوازن و پایدار باشیم باید اردوهای طرح هجرت با نگاه علمی،جهادی، بازگشت به ریشه‌ها و انقلاب اسلامی عملیاتی و اجرایی شود.

فرماندار شهرستان شیراز اضافه کرد: پس از گذشت بیشاز سه دهه از انقلاب اسلامی و نیز درعین‌ حال توطئه‌های استکباری و معاندان داخلی و خارجی برای سرنگونی نظام اسلامی با درایت رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم   رهبری و نیز تعامل و همیاری تمام دستگاه‌ها توطئه‌های دشمنان به‌ویژه گروهک تکفیری داعش که برای خراب‌کاری در ایران اسلامی جایزه میلیونی گذاشته است محقق نشده و انقلاب اسلامی مسیر سازندگی و استقلال خود را طی می‌کند.

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی (ع) شیراز خبر داد

حضور بیش از 60 گروه جهادی از شیراز در طرح هجرت

خبرگزاری فارس: حضور بیش از 60 گروه جهادی از شیراز در طرح هجرت

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی (ع) شیراز گفت: بیش از 60 گروه جهادی در قالب 7هزار و 500 نفر از شیراز در طرح اردوهای جهادی هجرت به ارائه فعالیت‌های آموزشی، تربیتی، فرهنگی و عمرانی می‌پردازند.

سرهنگ پاسدار آرش علاءالدینی بعدازظهر امروز در نشست اعضای طرح هجرت که در فرمانداری شیراز برگزار شد با بیان این‌که بیش از 60 گروه جهادی از شیراز در طرح هجرت شرکت می‌کنند در سخنانی اظهار داشت: حضور بیش از 680نفر در اردوهای یک‌روزه حلقه‌های صالحین، اجرای طرح نهضت سوادآموزی واردوهای هفت‌روزه 600 نفری ازجمله فعالیت‌های سال گذشته این طرح بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح اردوهای جهادی از ابتدای انقلاب اسلامی در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به مناطق محروم و دورافتاده اجرایی و ساماندهی شده است.

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی (ع) شیراز  تصریحکرد: تشکیل اردوهای جهادی در قالب طرح هجرت در راستای تعمیق آرمان‌ها وارزش‌های انقلاب اسلامی و تسریع در روند زیرساخت‌های اقتصادی و عمرانی برنامه‌ریزی و طراحی شده است.

وی بیان داشت: گروه‌های تخصصی بسیج سازندگی با داشتن افراد نخبه آماده حضور در تمام عرصه‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی،بهداشتی و درمانی در سراسر استان فارس است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 3 شیراز نیز دراین نشست که در فرمانداری شیراز با حضور فرماندار برگزار شد در سخنانی افزود: حضور روحانیان در اردوهای جهادی در دو بخش فرهنگی و عمرانی درساخت‌وسازهای اماکن مذهبی، مساجد، حسینیه‌ها و تکایا در مناطق محروم حضورجدی و تعیین‌کننده‌ بوده است.

حجت‌الاسلام رحیم صفری خاطرنشان کرد: این  ادارهآمادگی اعزام روحانیانی که در رشته‌های تحصیلی روانشناسی دارای مدارک هستندبرای خدمت و اعزام به روستاها، بخش‌ها و دیگر مناطق محروم در قالب طرح هجرت را دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز:

شاهد خلأهای خدمات‌رسانی هستیم

خبرگزاری فارس: شاهد خلأهای خدمات‌رسانی هستیم

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز گفت: باوجود کارنامه درخشان جمهوری اسلامی، شاهد خلأهای خدمات‌رسانی هستیم.

احمد همتی بوشهری بعدازظهر امروز در حاشیه نشست اجرای اردوهای طرح  هجرت در سخنانی اظهار داشت: باید به‌گونه‌ای فعالیت کرد تا ارائه خدمات ارزان‌تر و حرکت‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر به‌ویژه مناطق کم‌برخوردار افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه معاونت عمرانی شهرداری شیرازطرح‌های اجرایی خود را در زمینه احداث پارک‌ها و دیگر زیرساخت‌ها والمان‌های شهری در قالب طرح هجرت عملیاتی کند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز تصریح کرد: این معاونت در راستای تسریع در روند اجرایی طرح هجرت آمادگی پخش کلیپ‌هایی درمورد فعالیت‌های بسیج سازندگی از طریق تبلیغات محیطی شامل تلویزیون‌های شهری، نمایشگاه و تهیه و توزیع بروشور در سطح شهر را دارد.

همتی بوشهری بیان داشت: برگزاری مسابقه فیلم  کوتاه در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به محرومان برای افزایش روحیه شورونشاط درجامعه نیز ضروری است.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شیراز نیز درادامه این نشست در سخنانی افزود: اردوهای جهادی طرح هجرت به انسجام و وحدت بین دولت و سایر نهادها  برای ارائه خدمات زیرساختی کمک خواهد کرد.

فرهاد امیدوار با اشاره به اینکه جان‌برکفان بسیج دردوران دفاع مقدس با حضور و تقدیم جان خود عرصه را بر دشمن تنگ کردند،افزود: بعد از پایان جنگ تحمیلی با تخصصی شدن این نهاد مردمی و حضور جدی درفعالیت‌های عمرانی و اقتصادی شامل مشارکت در احداث خطوط ریلی و دیگرزیرساخت‌ها نقش مؤثر و تعیین‌کننده در پیشرفت کشور داشته است.

منبع: حمید جورکش : مدیر روابط عمومی فرمانداری شیراز
عکس های تصادفی
جست و جو