فرمانداری شهرستان شیراز
شماره خبر: 11287
تاریخ انتشار: 1395/03/09
برگزاری کارگاه آموزشی بخشداران، دهیاران و مسؤولان مالی دهیاری های شهرستان شیرازکارگاه آموزشی بخشداران، دهیاران و مسؤولان مالی دهیاری های شهرستان شیراز، با همکاری دفتر امور روستایی استانداری فارس و معاونت فنی و امور عمرانی فرمانداری شیراز در محل تالار آزادی شیراز برگزار گردید. آشنایی با مشکلات و مدیریت آب، وظائف و تشکیلات و جایگاه قانونی دهیاران، آشنایی با بهسازی و حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند، بررسی قانون مالیات  بر ارزش افزوده، از جمله محور های برگزاری این کارگاه آموزشی به شمار می رود.

در این مراسم که با حضور مهندس زارع خفری مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، مهندس امیدوار، معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری شیراز و جمعی از معاونان و کارشناسان دفتر امور روستایی استانداری فارس برگزار گردید، مهندس امیدوار با حضور در جمع دهیاران از برگزاری این دوره های آموزشی ابراز خرسندی نمود و به اهمیت آگاهی دهیاران اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود با حضور دهیارانی کارآمد و آگاه به قوانین در روستاها، مشکلات و نواقص را بررسی نموده و نسبت به رفع آن‌ها مراتب و مکاتبات لازم با مدیران و مسئولان مربوطه را انجام دهند. وی ضمن بیان توصیه های لازم به دهیاران در خصوص لزوم کسب درآمدهای پایدار برای دهیاریها، خواهان خدمت رسانی و تعامل مناسب و هر چه بیشتر دهیاران به مردم روستاها و رفع مشکلات انها گردید .امیدوار افزود: دهیاران با همکاری شوراها بر هزینه‌کرد بیت‌المال نظارت داشته و پاسخگوی مکاتبات، در زمان مقرر باشند و مدافع خدمات دولت بوده و پاسخگوی انتقادهای مردم باشند. جلب اعتماد و باور مردم برای مشارکت در مباحث اقتصادی روستا بسیار مهم است.

در ادامه مهندس زارع خفری، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس نیز از تداوم برگزاری این دوره های آموزشی خبر داد و لزوم شرکت نمودن تمامی دهیاران را جهت بهره مندی شایسته از این دوره های آموزشی خواستار شد .وی تصریح کرد تلاش ما در جهت تقویت هر چه بیشتر تعاملات میان دهیاران و مردم بوده است که این امر نیازمند آموزش هایی در این زمینه به منظور برقراری هر چه بهتر این رابطه می باشد.

در پایان جلسه، ضمن تقدیر و تشکر از دهیاران و مسؤولان مالی دهیاری های شرکت کننده در این کارگاه یک روزه، هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید .

منبع: حوزه معاونت فنی و امور عمرانی فرمانداری شیراز

نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:
عکس های تصادفی
جست و جو