فرمانداری شهرستان شیراز
شماره خبر: 10968
تاریخ انتشار: 1395/02/07 13:04
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز
نشست خبری فرماندار شیراز با اصحاب رسانهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، حیدرعالیشوندی پیش از ظهر امروز سه شنبه 7اردیبهشت ماه  95، طی نشستی از تلاش ها و فعالیت های اصحاب رسانه در جهت انعکاس و پوشش مناسب این رخداد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با اهداء لوح تقدیر، تجلیل نمود. وی با تاکید بر اینکه آوردن مردم پای صندوق‌هایرای و مشارکت در مسایل اجتماعی با وجود مشکلات موجود در جامعه کاری بس مشکلبود، گفت: خبرنگاران به عنوان واسطه بین مردم و مسئولان این وظیفه سنگینرا عهده‌دار می باشند.

وی افزود: در دور اول یکانتخابات بی نظیر برگزار کردیم و بنا داریم دور دوم نیز با همان شکوه ومشارکت برگزار کنیم، هر چند که دور دوم پیچیدگی اول را ندارد اما از حساسیتبیشتری برخوردار است.

عالیشوندی ضمن اذعان به خوببرگزار شدن انتخابات در دور اول، تاکید کرد: در این دوره سعی داریم باتجربه ای که از دور اول گرفته ایم، ضعف‌ها و مشکلاتی که احتمالا وجود داشتهرا برطرف کنیم و به اصلاح آن بپردازیم.

فرماندار شیراز میزان مشارکتمردم شیراز را در انتخابات 7 اسفند را تقریبا 50 درصد عنوان کرد و افزود: درشیراز بالغ بر 1 میلیون و دویست هزار نفر واجد شرایط رای دادن وجود دارد کهپیش بینی می‌کنیم در این دور درصد بیشتری پای صندوق های رای بیایند.

رئیس ستاد حوزه انتخابیه شیراز،استفاده از سیستم پیشرفته اخذ رای را از مزیت‌های انتخابات دور اول دانست وادامه داد: با استفاده از این سیستم موفق شدیم 300 مورد شناسنامه فوتی راکه برای رای دادن اورده بودند جمع آوری شود.

عالیشوندی گفت: کسانی که مجازبه رای دادن در این دوره هستند را سه دسته عنوان کرد و گفت: گروه اول کسانیهستند که دور گذشته در شیراز رای داده اند؛ دسته دوم افرادی هستند که دردور اول انتخابات اصلا رای نداده اند؛ و گروه سوم رای اولی ها هستند که تا10 اردیبهشت سن آنها به 18 سال تمام می رسد.

فرماندار شیراز در پایان باتوصیه به ستادهای انتخابات دو نامزد در حوزه شیراز به پرهیز از هرگونه تخلفدر امر تبلیغات، افزود: در این دور از انتخابات نیز همچون دور اول اکیپهای جمع آوری تخلفات تبلیغاتی فعال شده اند.

منبع: حمید جورکش: مدیر روابط عمومی فرمانداری شیراز

نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:
عکس های تصادفی
جست و جو